T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Balıklıgöl Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Balıklıgöl Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Acil Servis

Güncelleme Tarihi: 24/04/2018

Acil Servis Ünitesi, hastaneye müracaat eden acil durumdaki hastaların gerekli tıbbi müdahalesini zamanında ve eksiksiz yerine getirilmesini sağlayan ve 24 saat kesintisiz olarak 2. Basamak acil hizmeti veren bir ünitedir.    

Birimimizde 20 yataklı erişkin müşahede alanı bulunmaktadır. 
5 poliklinik odası, 6 yataklı sarı alan 1 muayene odası, 12 yataklı sarı alan 2 muayene odası, 1 yataklı kırmızı alan resüsitasyon odası, cerrahi müdahale odası, 1 erişkin enjeksiyon odası, 1 çocuk enjeksiyon odası, tomografi, 1 adet röntgen odası ve personel odaları mevcuttur.

Acil Servisimiz; Çocuk hastalıkları uzmanı, İç Hastalıklar Uzmanı, Acil tıp uzmanı, pratisyen hekim, hemşire, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni, bilgi işlem personeli, hasta karşılama ve yönlendirme personeli, güvenlik görevlisi ve temizlik personeli ile hizmet vermektedir.

Ünitenin verimli çalışmasını sağlayan laboratuvar, röntgen, tomografi, gibi bütün destek bölümler 24 saat çalışmakta olup, her birim kendi alanında deneyimli ve yetenekli tıbbi kadro ile hizmet vermek üzere hastanemizde bulunmaktadır.

Acil servislerimize başvuran hastalar, sağlık personelleri tarafından durumlarının önemine göre triaj yapılır ve hekimler bu sıralamaya göre tıbbi müdahalede bulunurlar.

 Aynı zamanda Acil Servisimizde 16 – 24 saatleri arasında Yeşil Alan1 Bölümünde Dâhiliye Uzmanı poliklinik yapmaktadır. Yeşil Alan 2 ‘de ise yetişkin hastalara poliklinik hizmeti verilmektedir. Çocuk Acil Servisinde ise 24 saat çocuk hastalara hizmet verilmektedir.

Acil pansuman 08:00-16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Saat 16:00 sonra sadece acil hasta bakımı yapılmaktadır.